Právní poradna
Vyšlo v časopise:
Čas. čes. lék., 97, 2025, č. 3, s. 31
Měl bych, prosím, dotaz ohledně výdeje LPOD – Phenaemalu. V ČČL 12/24 je to sice celkem zevrubně popsáno v otázkách a odpovědích, ale oba ty odstavce by mohly navést na různou odpověď. Je tedy možné zmíněný léčivý přípravek vydat na veterinární recept, když je ono zvíře nedostáním LP ohroženo, potažmo by byl ohrožen i majitel? Případně pokud by to možné bylo, je nutno si obstarat od lékaře ještě nějaké "vysvětlení" nutnosti výdeje i v lékárně?
Pokud je přípravek v režimu omezené dostupnosti, je tedy tím, co dnes označujeme LPOD, pak jeho výdej na veterinární recept není možný bez ohledu na ohrožení zvířete.
Obracím se na vás s dotazem, zda je možné na DPP/DPČ vykonávat práci u jiného zaměstnavatele, když jsem na RD. Zároveň jestli ve smlouvě může být uvedena pozice Lékárník asistent/VL/OZ nebo stačí např. administrativní pracovník.
Práci u jiného zaměstnavatele v průběhu RD vykonávat můžete, ale měla byste k tomu mít souhlas kmenového zaměstnavatele. Pokud budete mít ve smlouvě administrativní pracovník, nebudete moci dělat práci farmaceuta, ale jen administrativu.
Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík,
advokát, právní poradce ČLnK
Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistentČlánek vyšel v časopise
Časopis českých lékárníků

2025 Číslo 3
- Mikroplasty a jejich riziko pro zdraví: Co všechno víme?
- Top zaměstnavatelé ve zdravotnictví si hýčkají už studenty
Nejčtenější v tomto čísle
- Tak to vidím já: Já chci také prodávat „velkej Ibáč“ za 91 korun!
- Molekula měsíce: Suzetrigin (VX-548)
- Černý orel se stále vznáší nad Vidnavou
- Vědecké okénko