#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Podpora specializačního vzdělávání z fondů Evropské unie


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 90, 2018, č. 6, s. 10

Dne 1. 4. 2018 došlo ze strany Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví k zahájení realizace projektu s názvem „Specializační vzdělávání v oboru nemocniční a veřejné lékárenství a dalších farmaceutických oborů“ (projekt číslo: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_039/0008213).

Tab. 1.

Projekt je zaměřen na podporu specializačního vzdělávání v oboru nemocničního a veřejného lékárenství a dalších farmaceutických oborů a je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu zaměstnanosti. Doba realizace je stanovena na 3 roky, do 31. 3. 2021.

Projekt je určen pro farmaceuty v přípravě k atestaci z nemocničního a veřejného lékárenství a dalších farmaceutických oborů zařazených do oboru nejpozději do 30. 6. 2017.

V rámci projektu budou účastníci podpořeni ve smyslu úhrady kurzovného, stravného a ubytování (při vícedenních kurzech).

Pro zařazení do projektu bude nutné ­vyplnit Monitorovací list podpořené osoby, který je povinným dokumentem MPSV souvisejícím s realizací projektu.

Cílem připravovaného projektu je nejen podpora farmaceutů ve specializačním vzdělávání odborných lékařských zdravotnických pracovníků v oborech veřejné a nemocniční lékárenství, radiofarmaka, farmaceutická technologie, laboratorní a vyšetřovací metody ve zdravotnictví, ale i navýšení zájmu a motivace ke studiu v těchto oborech.

V příloze č. 1 (na webu komory) jsou seznamy vypsaných kurzů do Projektu pro podzim roku 2018. Kurzy poběží dvakrát ročně a budete vždy informováni čtyři měsíce před začátkem pololetí. Kurzy vypisují katedra lékárenství, katedra technologie a katedra urgentní medicíny. ­Kurzy je možné kombinovat tak, aby účastník dosáhl minimálně 40 hodin vý­u­ky během tří let. Účastníci mohou dosáhnout více hodin, avšak nemůžou absolvovat méně. Čtyřicet hodin výuky lze dosáhnout i absolvováním určité vzdělávací akce ze společného základu a následně k tomu další vzdělávací akce ze specializovaného výcviku. Pokud by se chtěl do projektu zařadit zájemce o obor Klinická farmacie, je pro něj určena povinnost v rámci společného základu absolvovat minimálně 40 hodin vzdělávání.

Podmínky pro vstup do projektu pro ­jednotlivé obory a další podrobnosti najdete na: www.lekarnici.cz.

PharmDr. Marcela HEISLEROVÁ, Ph.D.,vedoucí katedry lékárenství

PharmDr. Sylva KLOVRZOVÁ, Ph.D., vedoucí katedry farmaceutické technologie a kontroly léčiv


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 6

2018 Číslo 6
Nejčtenější tento týden
Nejčtenější v tomto čísle
Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Aktuální možnosti diagnostiky a léčby litiáz
nový kurz
Autoři: MUDr. Tomáš Ürge, PhD.

Střevní příprava před kolonoskopií
Autoři: MUDr. Klára Kmochová, Ph.D.

Závislosti moderní doby – digitální závislosti a hypnotika
Autoři: MUDr. Vladimír Kmoch

Aktuální možnosti diagnostiky a léčby AML a MDS nízkého rizika
Autoři: MUDr. Natália Podstavková

Možnosti léčby časné imunitní trombocytopenie (ITP) u dospělých pacientů
Autoři: prof. MUDr. Tomáš Kozák, Ph.D., MBA

Všechny kurzy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS#